Osmo UV ochranný olej je polomatná bezbarvá ochrana dřeva ve vnitřních či vnějších prostorách s mimořádně mnohostrannými možnostmi použití.

UV ochranný olej 420 S ÚČINNÝMI LÁTKAMI odpuzuje vodu a nečistoty. Doporučuje se na dřevěné fasády, přístřešky, obložení balkonů, zahradní nábytek, okna a dveře. Reguluje vlhkost a snižuje bobtnání a smršťování dřeva. Obsahuje biocidní látky k preventivní ochraně nátěru proti napadení řasou a houbou, proto se používá na dřevo do vnějších prostor. Je mimořádně vydatný, snadno zpracovatelný a má jednoduchou údržbu.

Olej je založen na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků. Pronikne hluboko do dřeva, zesílí jeho přírodní barevný odstín (trvale mokrý efekt), uchová jej zdravé a elastické a nenechá ho vyschnout.

Nátěr je po uschnutí nezávadný pro lidi, zvířata a rostliny. Odpovídá DIN 53160 (stálobarevnost v potu a při naslinění) a rovněž EURO normě EN 71.3 (bezpečnost dětských hraček). 1 litr vystačí při jednom nátěru na cca 24 m².

Vyrábí se v bezbarvém odstínu a nově také ve třech barevných provedeních. UV ochranný olej EXTRA nevytváří po zaschnutí mokrý efekt.

Variantou do vnitřních prostor je UV ochranný olej 410 bez účinných látek, který se ale používá i venku všude tam, kde je potřeba nátěru bez biocidů, tj. například na včelí úly nebo k venkovním bazénům.

IMG_20170629_0001