Osmo UV ochranný olej je polomatná bezbarvá ochrana dřeva ve vnitřních či vnějších prostorách s mimořádně mnohostrannými možnostmi použití.

UV ochranný olej 410 BEZ ÚČINNÝCH LÁTEK je vyroben na bázi přírodních olejů a má otevřené póry. Neodprýskává, nepraská a neodlupuje se. Je polomatný, neobsahuje žádné biocidní účinné látky ani konzervační prostředky (proto je možné použít tento nátěr i do vnitřních prostor). Provádí se jako konečný nátěr na již barevně upravené dřevo, čímž výrazně prodlužuje dobu mezi renovacemi. Jako samostatný nátěr zamezuje procesu šednutí ochranným UV faktorem 12 v porovnání se dřevem bez úpravy (viz obrázek). Oživení nátěru se provede jednoduše přetřením (žádné obrušování – žádný jemný prach).

Olej je založen na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků. Pronikne hluboko do dřeva, zesílí jeho přírodní barevný odstín (trvale mokrý efekt), uchová jej zdravé a elastické a nenechá ho vyschnout.

Nátěr je po uschnutí nezávadný pro lidi, zvířata a rostliny. Odpovídá DIN 53160 (stálobarevnost v potu a při naslinění) a rovněž EURO normě EN 71.3 (bezpečnost dětských hraček). 1 litr vystačí při jednom nátěru na cca 24 m².

Variantou pro venkovní použití je UV ochranný olej 420 s účinnými biocidními látkami.

V provedení bez biocidních látek je k dostání pouze v bezbarvém odstínu.

253_1