Tvrdý voskový olej je bezbarvá, profesionální povrchová úprava dřevěných podlah, OSB desek, korků a neglazovaných dlažeb. Je ideální pro prkna z masivního dřeva, selská prkna, palubkové a korkové podlahy.

Tento olej je speciální nátěr na podlahy ze dřeva, korku, OSB desek, neglazované dlaždice, také na povrch nábytku, dřevo na stěnách a stropech. Je odolný proti ošlapání, snese vysokou zátěž, je trvanlivý. Silně odpuzuje vodu (doporučuje se do vlhkých místností a koupelen) a nečistoty, je odolný vínu, pivu, kole, kávě, ovocným šťávám, mléku a vodě dle DIN 68861. Nátěr neodprýskává, nepraská a neodlupuje se. Je vydatný, snadno se nanáší (dva nátěry), základní nátěr není zapotřebí, odpadá mezibroušení. Zvýrazní se struktura a žilkování dřeva, stupeň lesku nátěru se dá zvětšit přeleštěním.

1 litr stačí na cca 12 m² při dvou nátěrech. Doba schnutí je 8 – 10 hodin při dobrém větrání, korkové podlahy se nechávají schnout 24 hodin. Renovace spočívá pouze ve vyčištění podlahy a opětovném nanesení OSMO Tvrdého voskového oleje (jeden nátěr). Po zaschnutí se povrch přeleští. Není zapotřebí žádné odbroušení!

Po zaschnutí je necitlivý pro lidi, zvířata a rostliny. Odpovídá normě DIN 53160 i EURO normě EN 71 (použitelné i pro dětské hračky). Produkt neobsahuje žádné biocidní látky a konzervační prostředky. Čištění pracovních nástrojů: OSMO COLOR Čističem štětců (bez benzolů), nebo terpentinem. Skladovatelnost: 5 let i déle, pokud je výrobek v suchu a je dobře uzavřen.

244_3