Tvrdý voskový olej Effekt Natural je transparentní, velmi lehce bíle pigmentovaný matný nátěr na dřevo, které po zaschnutí zůstane světlé, jako neopracované čerstvě položené dřevo. Je ideální pro dřevěné podlahy, nábytkové desky a pracovní plochy v interiéru.

Jím ošetřená plocha odpuzuje nečistoty a vodu, je odolná vůči otěru a je příjemná na dotyk. Díky malému obsahu bílých pigmentů (pouze 2% celkového objemu) chrání dřevo téměř neviditelným způsobem. Ve srovnání s běžnými nátěrovými hmotami vytváří přírodní oleje a vosky stejnoměrné zabarvení a také příjemný hladký povrch. Výsledný svrchní nátěr závisí – kromě jiného – také na přirozených charakteristikách dřeva. (Na tmavých/načervenalých dřevech vytváří Tvrdý voskový olej Effekt Natural lehce bělavý nádech, proto se doporučuje zkušební nátěr.)

Tvrdý voskový olej Effekt Natural je snadno aplikovatelný, bez nutnosti podkladového nátěru nebo potřeby mezibroušení. Je mikroporézní, nepraská, neloupe se, netvoří šupinky. Je odolný vůči vínu, pivu, kole, kávě, čaji, ovocným šťávám, mléku a vodě, vyhovuje požadavkům normy IN 68861-1A, zamezuje vzniku stop po vodě. Po zaschnutí je nátěr neškodný pro lidi, zvířata a rostliny (odolný vůči potu a slinám podle normy DIN 53160, vhodné i pro dětské hračky v souladu s požadavky normy EN 71.3).

Na fotce můžete vidět rozdíl mezi nátěrem Tvrdým voskovým olejem Original polomatným (vpravo) a novým Tvrdým voskovým olejem Effekt Natural s lehkým bílým pigmentem (vlevo).

?????????????