OSMO Ochranná olejová lazura je konstruktivní a dekorativní dlouhodobá ochrana pro veškeré dřevo ve vnějších prostorách. Nátěr je transparentně barevný, polomatný a preventivně účinný proti hnilobě, modrání dřeva a dřevokazným houbám.

Vyhladí povrch dřeva a zvýrazní jeho strukturu a fládrování. Nátěr je založen na bázi přírodních rostlinných olejů, má otevřené póry a reguluje vlhkost. Odpuzuje vodu, je velmi odolný vůči povětrnostním vlivům, UV záření, neodprýskává, nepraská a neodlupuje se, a proto jej lze snadno obnovit. Přírodní oleje proniknou hluboko do dřeva, omezí jeho sesychání a bobtnání a způsobí, že dřevo zůstane elastické a zdravé. Nenechají ho vyschnout, dřevo může dýchat a vlhkost může unikat.

Vhodnost použití: na veškeré dřevo ve vnějších prostorách, kde má být zachován jeho přirozený vzhled – obložení průčelí, balkónů, dřevěné šindele, okna, okenice, žaluzie, zahradní domky, truhlíky na květiny, pergoly, ploty, pohledové zábrany, dřevěné rošty atd. Tento osvědčený nátěr vydrží extrémní podmínky a je profesionálním nátěrem vhodným pro průmysl, řemeslníky, ale i pro domácí kutily. Lazura se vyrábí v několika vzájemně míchatelných odstínech.

Nátěr se nanáší na čistý a suchý povrch (vlhkost dřeva max. 20%), staré nátěry s otevřenými póry je třeba očistit a staré nánosy laků odstranit. První nátěr nanést na dřevo pokud možno ze všech stran a před osazením, poté nechat schnout cca 12 hodin. U zvláště namáhaného dřeva se doporučuje jednorázový bezbarvý základní nátěr (pokud možno ze všech stran) OSMO Impregnací dřeva WR. Konečný nátěr se provádí po dokonalém zaschnutí (min. 12 hodin). Vydatnost: při dvou nátěrech cca 12 m². U rýhovaného povrchu se zvyšuje spotřeba o cca 40%. Renovační nátěr nepotřebuje žádné obrušování předem, stačí nanést nový nátěr na původní.

OSMO Color Ochranná lazura se skládá z přírodních rostlinných olejů, pevných částic (35-40%) a pigmentů (tyto jsou bez výjimky povoleny pro potravinářský sektor). Těkavé složky obsahují odaromatizovaný lakový benzín (neobsahuje benzol, odpovídá požadavkům na čistotu Německého lékopisu DAB 10ff). Tekutý výrobek nesmí přijít do rukou dětem. Zaschlý nátěr je nesnadno hořlavý dle TL A – 053. Je nezávadný pro člověka, zvířata a rostliny.

Vyrábí se v 18 barevných odstínech či v bezbarvé variantě (OSMO 701).

Ochranná olejová lazura Effekt se pyšní stejnými vlastnostmi jako klasická OSMO Ochranná olejová lazura, ale nabízí tři unikátní stříbrné odstíny. Díky obsahu speciálních pigmentových částic se proto také liší cenově.

ochr.olej.laz.

Ochranná olejová lazura Effekt

248_4