Dekorační vosk transparentní je určen do vnitřních prostor na nátěry dřevěných podlah, nábytku, stěn, stropů, trámů, hraček, korku a výrobků z lepeného dřeva.

Je vhodný na nátěr dřevěných podlah, korku, dětských hraček, výrobků z lepeného dřeva a nábytku, kdy dřevo získá odolný povrch s hedvábným leskem, který je možno ještě zesílit přeleštěním výrobkem OSMO Vosková údržba a čistící prostředek. Zdůrazní se struktura a žilkování dřeva a dřevo s takovouto úpravou povrchu odpuzuje vodu a je odolné vůči oděru a nečistotám. Nátěr je vhodný do místností s vysokou vlhkostí vzduchu (koupelna, kuchyň). Malé poškození povrchu lze jednoduše odstranit bez znatelných okrajů. Povrch se neodlupuje, nepraská, netvoří šupiny a může se jednoduchým přetřením znovu renovovat. Dekorační vosk transparentní se vyrábí v několika barevných odstínech a velkou výhodou je, že se všechny dají navzájem míchat.

Dekorační vosk transparentní je vyroben na základě přírodních rostlinných olejů a vosků. Výrobek neobsahuje žádné biocidní látky a konzervační prostředky. Nanáší se štětcem nebo hadrem, neředí se a po řádném promíchání je připraven ke zpracování. S pevným štětcem z přírodní štětiny nebo bavlněným hadrem se provede rovnoměrný, tenký nános ve směru vláken. Případné nerovnoměrné nánosy je třeba setřít (vosk je třeba do povrchu „vmasírovat“). Nátěr se nechá zaschnout při dobrém odvětrávání cca 12 hod., nejlépe do druhého dne. Pak je možno nátěr opakovat nebo v případě aplikace na podlahu použít OSMO Tvrdý voskový olej. Zaschlý nátěr je necitlivý na lidi, zvířata a rostliny. Odpovídá normám DIN 53160 a EURO EN 71 (použitelnost pro dětské hračky). Princip nátěrů OSMO při výrobě je využít nejmodernějších postupů a to vedlo k zavedení certifikace dle DIN EN ISO 90001 a 14001.

240_3