Dekorační vosk intenzivní je určen do vnitřních prostor na nátěry dřevěných podlah, nábytku, stěn, stropů, trámů, dveří, hraček a výrobků z lepeného dřeva. Propůjčí dřevu krásný barevný odstín, provádí se buď transparentní nebo zcela krycí nátěr.

Intenzivním dekoračním voskem docílíte moderních pastelových odstínů v celém obytném prostoru. Podle počtu nátěrů volíme transparentní a matný (1 nátěr) nebo krycí a mírně lesklý (2 nátěry) povrch. Doporučuje se obzvláště na nábytek a dětské hračky, podlahy, stěny, stropy, dveře, lišty, trámy a lepené dřevo. Takto upravený povrch je odolný vůči skvrnám, lze ho stírat na vlhko, odpuzuje vodu a nečistoty.

Je vyroben na základě přírodních rostlinných olejů a vosků. Výrobek neobsahuje žádné biocidní látky a konzervační prostředky. Nanáší se štětcem, neředí se a po řádném promíchání je připraven ke zpracování. S pevným štětcem z přírodní štětiny se provede rovnoměrný, tenký nános ve směru vláken. Případné nerovnoměrné nánosy je třeba setřít (vosk je třeba do povrchu „vmasírovat“). Nátěr se nechá zaschnout při dobrém odvětrávání cca 12 hod., nejlépe do druhého dne. Pokud chceme dosáhnout krycího nátěru, opakujeme nátěr druhý den.

Zaschlý nátěr je necitlivý na lidi, zvířata a rostliny. Odpovídá normám DIN 53160 a EURO EN 71 (použitelnost pro dětské hračky). Princip nátěrů OSMO při výrobě je využít nejmodernějších postupů a to vedlo k zavedení certifikace dle DIN EN ISO 90001 a 14001.

239_3